Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. 731 059 182

Trening Kreatywności

/Trening Kreatywności
Trening Kreatywności2021-12-20T15:40:26+00:00

Trening Kreatywności

 

Większość z Nas żyje w przekonaniu, że kreatywny to może być pisarz czy inny artysta, który nagle „złapał wenę” czyli to są wszyscy Ci, którzy nagle krzyczą „AHA!” „JUŻ WIEM!”. 
Kreatywność się nie przydarza! Można ją zastąpić określeniem twórczość. A dziś wiemy, że jest ona procesem poznawczym tak jak uczenie się, pamięć, percepcja, myślenie…

KREATYWNOŚĆ = TWÓRCZOŚĆ

Moi drodzy, każdy z Nas jest kreatywny tak samo jak każdy z Nas ma inną pamięć. Rozwijanie kreatywności nie tylko poprawi efektywność naszej pracy i nauki, ale i pozytywnie wpłynie na jakość naszego życia. 

U większości dzieci możemy zauważyć naturalną tendencję do twórczego myślenia np. z poduszek, kilku klocków i biurka są w stanie stworzyć swoją bazę. Ponadto potrafią one myśleć abstrakcyjnie i magicznie. Niestety jednak nasza dziecięca kreatywność, twórczość są stopniowo tępione na etapie już pójścia do szkoły gdzie należy robić wszystko wg zasad, wzorców i udzielać zamkniętych odpowiedzi. Dzieci zamykają się na świat z wielu powodów: nieokreślona sytuacja w domu, karcenie za inne zainteresowania niż rodziców, perfekcyjni rodzice, ale i mogą na to wpływać zaburzenia rozwojowe czy przewlekłe choroby. 

Niepewność własnych możliwości i zaniżona samoocena potrafią zdusić kreatywność już na samym początku. To taki nasz osobisty hamulec, który kiedy mamy dobry pomysł myślimy „a może jednak nie jest dobry…”

Aktywność fizyczna również sprzyja rozwojowi naszej kreatywności , biegi czy dłuższe spacery wyostrzają nam wszystkie zmysły, dotleniają nas, zmniejszają poziom naszego stresu oraz pozytywnie wpływają na regenerację. 

Jak wpłynie Trening Kreatywności na rozwój Twojego dziecka? 

🧠rozwój twórczego myślenia 
🧠poprawa samooceny i pewności siebie
🧠rozwiązanie problemów z asertywnością
🧠nieocenianie siebie ani swoich pomysłów negatywnie 
🧠zwalczenie lęku przed opinią innych 
🧠rozwiązywanie trudności szkolnych z łatwością

 

A teraz mam dla Was proste zadanie:
Wymieńcie proszę trzy rzeczy, które są czerwone i trzy rzeczy, których potrzebujemy do ugotowania zupy…